Otevřená pracovní pozice

Advokát, advokátka: veřejné právo, obnovitelné zdroje

Chceš být u tvorby budoucnosti a držet prst na tepu doby? Pokud tě oslovují témata, jako jsou obnovitelné zdroje energie nebo komunitní energetika, v týmu Frank Bold Advokáti máš teď příležitost, i pokud ještě přímo v energetice nemáš praxi!

Proč se rozhodnout pro energetické právo?
Komunitní energetika, obnovitelné zdroje energie, decentralizace: energetické právo v tomto pojetí posiluje odolnost vůči klimatické krizi a přináší větší bezpečnost a podporu nezávislosti České republiky na Rusku a fosilních palivech. Našim klientům pomáháme se smysluplným byznysem, který má takto široký pozitivní dopad. Komplexní poradenství poskytujeme investorům, obchodníkům i samosprávám.

Můžeš být u toho! Stačí ti zkušenosti z advokacie či justice, dobrá orientace ve veřejném právu a motivace. Zbytek se v našem zkušeném týmu rychle naučíš. Jakékoliv znalosti trhu s elektřinou jsou výhodou!

Co čekat a jak u nás využiješ svůj potenciál?

 • Staneš se součástí jednoho z našich advokátních týmů, který se zabývá především energetikou a v souvislosti s energetickými projekty také občanským či obchodním právem a (nejen) povolovacími procesy v oblasti veřejnoprávní.
 • Jde nám o věc. Věnujeme se udržitelnosti v energetice a pomáháme překonávat překážky při jejím rozvoji napříč různými projekty. Nejaktuálnějším tématem je určitě komunitní energetika.
 • Ve Frank Bold Advokáti se můžeš kromě právního poradenství postupně zapojit také do přípravy a realizace webinářů, konferencí nebo vystoupit v médiích! 

→ Podívej se na reálné příklady naší práce, např. v Aši nebo Táboře.

 

Je to pozice právě pro tebe, když …
 • Chceš se věnovat energetice jít do hloubky, hledat neprobádané cesty, nacházet s klienty nová řešení. Technické aspekty energetiky tě lákají, nikoliv děsí.
 • Baví tě advokátní styl práce, klienty vnímáš jako partnery a chceš jim vždy dodávat ty nejlepší služby. 
 • Jsi samostatný/á, je na tebe spolehnutí. Aktivně si přebíráš a vedeš případy, ctíš deadliny a lhůty, spolupracuješ. Snadno zvládáš management velkých a složitých zakázek i koordinaci zapojených kolegů.
 • Chceš na sobě pracovat a expertně růst, neustále zlepšovat svoji orientaci v tématech napříč odborností. Baví tě, když věci nejsou stále stejné.
Co dále nabízíme:
 • Zázemí kanceláře v centru Ostravy, Prahy nebo Brna, podle tvé preference.
 • Silný etický kodex, zajímavé právní případy a práci s pozitivním společenským přesahem. → Naše práce mluví za nás. Podívej se, co děláme a na čem pracujeme. 
 • Flexibilní pracovní dobu, možnost pracovat částečně z domova, 5 týdnů placeného volna nebo dog-friendly office. 
 • Týmově a růstově nastavené pracovní prostředí, skvělé a zkušené kolegy.
 • Základní měsíční odměnu 70.000-85.000 Kč (v případě seniornějších uchazečů dohodou) formou trvalé spolupráce (očekáváme 40 hodin týdně), dále podíl na úspěchu kanceláře a kompenzaci dalších nákladů spojených s výkonem advokacie.

Jak se u nás pracuje?

Jakých hodnot se držíme?

Je to příležitost pro tebe?

Abychom tě trochu poznali, zodpověz nám pár dotazů a nahraj svůj životopis.