Publikováno 16. 6. 2021, Autor: Michala Chatrná

Jak vypadají první dny mezi Frank Bold Advokáty?
5 věcí, které (ne)čekat
 

Nástup do nové práce může znamenat nadšení, radost nebo očekávání a stejně tak stres, obavy a lehkou nervozitu – případně cokoli mezitím. Snažíme se, aby se noví členové týmu ve Frank Bold Advokáti cítili dobře a od začátku věděli, že jsou na správném místě. Zároveň chceme, aby se co nejdřív naplno pustili do práce. Pokud se přidáš do našeho týmu, tady je pět věcí, které můžeš od prvních dnů čekat (a s čím naopak nepočítat).

1. Začneme tím podstatným – hodnoty a firemní kultura

Ještě před podpisem smlouvy se dozvíš, jaké hodnoty jsou pro nás důležité. O hodnotách a našem způsobu fungování tě ale nenecháme jen číst. Mít věci popsané na papíře je potřeba, ale chceme je hlavně aplikovat v praxi a k tomu je potřeba se o principech naší práce společně bavit. Během prvních pár týdnů tě tak čeká setkání s naším CEO, se kterým budeš moct diskutovat o našem etickém kodexu a hodnotách v advokátní praxi, o konkrétních kauzách a projektech i o plánech do budoucna.

Budeme tak diskutovat třeba o tom

  • proč klienty nedělíme na “dobré” a “špatné”,
  • jestli je v pořádku zastupovat klienty i v “předem prohraných” případech
    (a co to znamená),
  • kdy je lepší hledat kompromis a kdy naopak neslevit,
  • do jakých témat chceme investovat energii a které případy naopak odmítáme,
  • jak může kdokoli v týmu vznést námitku, pokud má pochyby o etičnosti zakázky.

2. Někdy stačí málo – Honzo, nebo Janku?

Ve Frankovi si všichni tykáme – od stážistů, přes advokáty, až po CEO a snažíme se, aby se všichni znali. Tykání ti nabídneme od samého začátku. Zároveň chceme, abychom tě od začátku oslovovali tak, jak je ti to příjemné. Nečekáme, že s námi budeš hned sdílet přezdívky z dětství, ale nechceme ti vytrvale říkat Honzo nebo Jane, když se ti víc líbí Janku (true story).

3. Online, offline, ale pořád osobně

Budeme s tebou mluvit. Na přečtení ti toho dáme taky dost, ale nenecháme tě jen proklikávat e-learningy, videa, studovat materiály. Všichni chceme dělat věci efektivně, šetřit práci, čas a peníze. Leccos proto vyřešíme po mailu, přes formuláře a sdílené dokumenty. Ale věříme, že osobní kontakt nic nenahradí. Nechceme do tebe jenom nalít informace, chceme slyšet i tvůj názor, zjistit, s čím do týmu přicházíš, jak u nás můžeš využít své zkušenosti i svůj potenciál.

4. Práce a (pozitivní) dopad na prvním místě

Chceme, aby nám všem bylo v práci příjemně – ať už jde o vztahy v týmu, pohodlnou židli v kanceláři nebo dobré fairtrade kafe v kávovaru. Ještě důležitější je ale pro nás dopad toho, co děláme. I proto nabíráme nové lidi – aby nám pomohli dosáhnout našich cílů a vizí. Nebudeš tedy půl roku sedět v koutě a čekat, až se ve všem do posledního detailu zorientuješ. Nejlíp se učí za pochodu a praxí, takže tě hned zapojíme a dáme ti šanci podílet se na našich případech a projektech. Můžeš třeba spolu s námi usilovat o smělou budoucnost (nejen) ve stavitelství v rámci našeho projektu BOLD FUTURE.

5. A čeho se u nás nedočkáš?

Full disclosure: Nemáme firemní trička. Ani mikiny. Dokonce ani propisky. Třeba na to jednou dojde, ale zatím si na podobné věci moc nepotrpíme. Dárkové předměty od nás tedy po nástupu nečekej. Zato se budeš moct pustit do zajímavé a smysluplné, i když někdy náročné práce.

Firemní propisky tě neberou? Je pro tebe důležitější pracovat na věcech, které mají smysl? Buď Frank Bold, přidej se do týmu Frank Bold Advokátů!

Jak se u nás pracuje?

Jakých hodnot se držíme?

Chceš u nás pracovat?

Podívej se, koho právě teď hledáme do týmu.

Frank Bold Advokáti, s.r.o.

Frank Bold Advokáti, s.r.o.
Údolní 33, 60200 Brno
IČ: 28359640
www.fbadvokati.cz

Kanceláře

Brno – Praha – Ostrava – Krakov – Brusel

Náš tým

Kontakt

zamestnani@fbadvokati.cz

+420 734 574 492