Otevřená pracovní pozice

PR specialista/specialistka se zaměřením na ESG témata

Práce s textem tě baví a umíš srozumitelně předávat i odborná témata? Už máš PR zkušenosti, na kterých můžeš stavět, a chceš se věnovat projektům s pozitivním dopadem na společnost? Ať už se o udržitelnost a ESG zajímáš nebo máš chuť se do těchto témat více ponořit, u nás ti nabídneme zázemí špičkových expertů pro uplatnění svých dovedností. Staň se součástí našeho PR a marketingového týmu a podílej se na PR práci pro naše klienty i pro náš interní ESG tým.

Proč si vybrat Frank Bold a čemu se můžeš věnovat?

Náš ESG tým od počátku stojí přímo u tvorby balíčku legislativy k reportingu udržitelnosti a EU taxononomii. Připravujeme a schvalujeme evropské ESG standardy jako členové Sustainability Reporting Board EFRAG. Jsme lídry EU corporate transparency. V našem ESG Advisory týmu pomáháme velkým firmám skrze udržitelnost zefektivnit jejich byznys a současně zavést dobrou praxi s pozitivním dopadem na celou společnost.

Našim klientům k právním a konzultačním službám nabízíme také komunikační a PR služby. Zajišťujeme pro ně ESG reporty, webovou prezentaci, obsahy pro sociální sítě, lokální kampaně, promo materiály či odborné eventy. Chceš v tom jet s námi? Můžeme ti nabídnout zázemí v týmu s unikátním know-how. Pojď se podílet na PR projektech, které mají přidanou hodnotu!

→ Více o nás a naší práci najdeš na budfrankbold

Na co se můžeš těšit?

 • Budeš se věnovat PR práci, která podtrhne projekty našich klientů i našeho interního ESG týmu. Klientům naši konzultanti pomáhají nastavovat udržitelnější podnikání, po PR stránce jim dokážeme pomoct s komunikací tak, aby jejich projekty měly co největší dopad. Pro lepší představu si přečti náš článek o příkladu PR práce pro Severotisk a jejich ESG reporting.
 • Tvým úkolem bude zprostředkovávat odborná témata z ESG oblasti veřejnosti i klientům. Čeká tě tvorba textů, od obsahu na weby (naše či klientské) přes pravidelný newsletter a články až po vymýšlení a tvorbu příspěvků a kampaní na sociální sítě, včetně grafické stránky. Zapojíš se také třeba do propagace webinářů či do hledání mediálních příležitostí ve spolupráci s ostatními z týmu.
 • Při tvorbě obsahu budeš spolupracovat s různými lidmi, našimi ESG experty v Česku i Bruselu, kolegy/němi z interního PR a marketingového týmu či externími subdodavateli (webaři, grafici aj.).
 • Staneš se součástí našeho zkušeného PR a marketingového týmu. Zakládáme si na týmovém přístupu a hledáme někoho, kdo to má podobně. Čekají tě u nás zajímavá a aktuální témata, do kterých bude potřeba proniknout. Rozhodně se neboj, že bychom ti nerozšířili obzory!

Je to pozice právě pro tebe?

 • Práce s textem tě jednoduše baví a naplňuje. Rád/a píšeš, edituješ, upravuješ. Máš cit pro jazyk, píšeš čtivě a bez chyb.
 • Odborné texty vítáš jako výzvu. Rychle pochopíš komplexní téma a dokážeš převyprávět tak, aby bylo srozumitelné pro širší publikum. Pokud nemáš zatím základní přehled o ESG oblasti, rád/a do ní pronikneš. 
 • Chceš dodávat kolegům i klientům skvělou službu. Baví tě hledat PR řešení pro dosažení cílů. Dokážeš fungovat na základě zadání, obhájit si názor, odprezentovat výsledky své práce.
 • Rád/a komunikuješ, pracuješ v týmu. Nemáš problém zvednout telefon a rychle domluvit interně i externě, co je zrovna potřeba. Práci si umíš dobře naplánovat, zorganizovat, pohlídáš si termíny i domluvy, dotahuješ projekty do konce a jde ti o kvalitní výstupy.
 • Máš už alespoň dvouletou zkušenost z oblasti PR, media relations nebo médií. Dobře se orientuješ na sociálních sítích i v mediálním prostoru a dokážeš “prodat” i složitější témata.

Co u nás taky najdeš?

 • Pracovní místo v centru Brna nebo Prahy na plný úvazek (možnost také částečně zkráceného úvazku). Najdeš u nás práci s hodnotovým přesahem a prostor k růstu.
 • Prostor realizovat se a přinášet vlastní nápady, příležitost potkat se s zajímavými lidmi a projekty s pozitivním společenským dopadem. Skvělé kolegy, kterým opravdu záleží na výsledcích a dopadu jejich práce. Kreativní a pozitivně laděný tým.
 • Flexibilní pracovní dobu a možnost pracovat částečně i z domova, odměny za skvělý výkon a další benefity jako telefon a notebook i pro osobní účely, 5 týdnů dovolené nebo třeba dog-friendly office.
 • Nástupní mzdu podle předchozích zkušeností a výsledků výběrového řízení v očekávaném rozmezí 33.-42.000 Kč. V případě seniorních uchazečů nabízíme nástupní mzdu nad uvedené rozmezí individuálně dle zkušeností.
 • Nástup ideálně během léta, dej nám ale o sobě vědět, pokud ti vyhovuje nástup jinak, domluvíme se.

Chceš jít do toho? Dej nám o sobě vědět! Zodpověz nám pár dotazů, nahraj svoje CV a my se ti ozveme zpět.

Uzávěrka přihlášek je v neděli 23. 6. 2024. Následovat budou telefonické pohovory. Výběrové řízení pro pozvané uchazeče se uskuteční 2. 7. 2024 v Brně (případně online).

Jak funguje náš tým?

Jaká práce mluví za nás?