Tři měsíce vedoucím advokátem ve Frank Bold: 10 otázek a 10 odpovědí

Tomasz Heczko má za sebou první tři měsíce ve Frank Bold Advokáti, kam nastoupil jako nový vedoucí týmu zaměřeného na obchodní právo a řešení sporů. Proč se rozhodl přestoupit z mezinárodní advokátní kanceláře působící v rámci tzv. velké čtyřky, co pro něj byla největší výzva a co mu ve Frank Bold dělá největší radost?

Přečtěte si 10 otázek a 10 odpovědí od Tomasze. Prozradí vám i, jaké kolegy a kolegyně by v advokátním týmu rád viděl a co můžou od práce ve Frank Bold Advokáti očekávat.  

Co Ti zatím ve Frank Bold Advokáti udělalo největší radost?
Zajímavé případy a kvalitně odvedená práce v týmu. Vítanou změnou je pro mne startupový duch a flexibilita. Změnit procesy ve velké nadnárodní korporaci bylo obtížné. Tady když mám nápad, co by šlo zlepšit, tak to jde. Bylo relativně těžké vplout do pozice vedoucího týmu co nejrychleji, jsem moc rád, že jsem to snad zvládl a že jsme si sedli s týmem.

Co byla naopak největší výzva?
Je to pro mě trochu jiný svět, dělal jsem pro korporace na skutečně velkých případech, teď s týmem děláme i pro střední a menší firmy, samosprávy, někdy i pro jednotlivce. Při práci na větším množství případů člověk musí být hodně efektivní, aby to dávalo pro klienta smysl ekonomicky a přitom dostal kvalitní právní službu. Velkou podporu efektivity vnímám v procesech a IT systémech, se kterými pracujeme. A jedu na entuziasmu změny, takže mě to hodně baví.

Proč ses po 10 letech rozhodl pro zásadní změnu kariéry?
Dělal jsem v mezinárodní právní kanceláři, primárně komplexní obchodní smlouvy a velké spory u soudů i v mezinárodních arbitrážích. Už na škole jsem se chtěl na tuto oblast specializovat a povedlo se mi tohoto zaměření dosáhnout. Pak jsem si ale uvědomil, že mi působení v čistě byznysově nastaveném prostředí nestačí. V mých případech šlo sice často o miliardy, ale pořád jenom o peníze. Chtěl jsem, aby měla moje práce nějaký význam v širším kontextu.

Proč sis vybral Frank Bold Advokáty?
Přemýšlel jsem hodně o klimatické krizi a jak můžu já přispět k řešení těchto problémů. Frank Bold je úzce spojený s aktivním přístupem k transformaci finančního, stavebního i energetického sektoru v udržitelnější a odpovědnější byznys. Propojení těchto udržitelných témat se světem byznysu, ve kterém jsem se dosud pohyboval, pro mě byla zajímavá volba.

Jak se tyto dva světy potkávají?
Z EU přichází obrovský tlak na transformaci byznysu do udržitelné podoby, byznysový svět to bude muset aktivně řešit. Současně to přinese i velké příležitosti, jako bude lepší financování firem přes zelené dluhopisy nebo výhodnější bankovní financování pro udržitelné projekty. To vše je úzce napojeno na obchodní a korporátní agendu, má smysl to řešit v souvislostech.

Je v přicházejících změnách nějaká příležitost pro právníky?
Věřím, že toto nové paradigma přinese velký prostor pro právníky, kteří chtějí pomoct efektivnímu rozvoji byznysu v oblasti udržitelnosti a aktivně napomoct společenské transformaci. Je to také příležitost nasměrovat správným směrem firmy i samosprávy a pomoct jim dobře aplikovat složité evropské předpisy. A zároveň neztrácet ze zřetele byznysový rozměr, aby bylo řešení pro klienta praktické a dávalo smysl v rámci jeho podnikání.

Jak do toho zapadá Frank Bold?
Je to téma, kterému se Frank Bold věnuje dlouhé roky a má v této oblasti obrovské know-how. Podíleli jsme se na prosazení povinnosti nefinančního reportingu, aktivně v bruselském týmu řešíme téma taxonomie a ESG, věnujeme se dlouhodobě udržitelné energetice a stavebnictví. To vše rámuje naše vize, kterou jsme nazvali Bold Future. Dokážeme klientům zasvěceně pomoct, věřím, že jsme a budeme v těchto tématech lídry.

Jak ve Frank Bold využíváš svůj dosavadní expertní background?
Vedu tým zaměřený především na obchodní právo a řešení sporů, což byl moje parketa i v minulosti. S týmem komplexně pokrýváme oblasti, které podnikatelé řeší, jako jsou obchodní smlouvy, M&A, korporátní a pracovní právo, financování. Chtěl bych také více rozvinout oblast řešení sporů, zejména sporů obchodních, včetně zastupování v rozhodčím řízení. Líbí se mi, že Frank Bold má litigaci ve svém DNA a nebojí se jít do velkých případů. Příkladem z poslední době pro mě je, že jsme významnou měrou přispěli k vydání předběžného opatření Soudního dvora EU proti Polsku v kauze uhelného dolu Turów.

Ve Frank Bold Advokáti jsme otevření novým talentům. Jaké parťáky bys ty do kanceláře chtěl?
Sympaťáky, samozřejmě:) Ale vážně. Určitě takové, kterým jde o výsledek. Umí převzít zodpovědnost a ownership, chtějí dosáhnout pro klienta to nejlepší. Chtějí dělat právo na vysoké úrovni a zároveň se nebojí být trochu jiní. Jsou dobří právníci a jsou připraveni se učit a růst.

Jaké kolegy ve Frank Bold najdou?
Přátelské, uvolněné, přitom profesionály s drivem a tahem na branku. Věřím, že úspěch v právu je o motivaci a vysoké kvalitě služeb. Líbí se mi, že ve Frank Bold Advokáti máme obojí, protože víme, kam jdeme a proč.

Jak se u nás pracuje?

Jakých hodnot se držíme?

Chceš u nás pracovat?

Podívej se, koho právě teď hledáme do týmu.

Frank Bold Advokáti, s.r.o.
Údolní 33, 60200 Brno
IČ: 28359640
www.budfrankbold.cz
www.fbadvokati.cz

Kanceláře

Brno – Praha – Ostrava – Krakov – Brusel

Náš tým

Kontakt

zamestnani@fbadvokati.cz

+420 734 574 492